Jak ušetřit na stěhování

Užitečné tipy a triky

Ne každý se stěhuje tak často, aby si uvědomil, co vše je vlastně k takovému kompletnímu stěhování domácnosti potřebné. Aby jsme vám tento problém pomohli alespoň z části vyřešit pokusíme se uvést nejčastější problémy a zádrhely stěhování a doporučíme pár tipů, jak se vyhnout komplikovanému stěhování. Tím si ušetříte nejen čas, ale hlavně peníze.

1.
Sjednání prohlídky naším technikem

Pokud si nejste opravdu jistí objemem stěhovaných věcí, počtem stěhovacích krabic a nábytku, doporučujeme ZDARMA sjednat prohlídku naším technikem, který objektivně posoudí, jak velké auto bude pro stěhování potřebné a doporučí i počet pracovníků. Ne vždy je menší počet pracovníků lepší. I stěhováci jsou lidé a po čase běhání s nábytkem a krabicemi se také unaví. Proto je vhodné zvolení pracovníků důležité.

2.
Zajistěte parkovací místo

Pokud zajistíte parkovací místo (10 – 14 metrů) co nejblíže ke vchodu od domu, kde se bude stěhovat, značně tím urychlíte celé stěhování. Pokud by nastala situace, že stěhovací vozidlo dorazí do ulice, kde bude možné zaparkovat o několik vchodů dále, celá práce se tím prodlouží a vy tak v konečném důsledku zaplatíte mnohem více, jelikož se cesta do stěhovacího vozidla pracovníkům prodlouží.

3.
Přípravy s dostatečným předstihem

Nepodceňujte objem stěhovaných věcí. Dokud je vše uloženo v úložných prostorech, skříních a šuplících, není vidět obsah stěhovaných věcí tolik, jako po jeho vyndání a následném balení. Doporučujeme začít balit věci minimálně tři dny předem. Často se potom stává, že jsou lidé překvapení, kolik věcí najednou jejich šuplíky a skříně obsahují. Nepodceňujte tuto skutečnost a připravte se!

4.
Demontáž nábytku

Pokud máte doma skříň, kterou by bylo potřeba před stěhováním na rady našeho technika demontovat, můžete provést demontáž skříně sami, nebo vše nechat na naší firmě, která se o vše postará i v případě více skříní a zajistí označení kusů tak, aby nedošlo k jejich záměně. V cílovém místě tak budete mít vše na svém místě, dle vašeho přání. Nejde ale jen o skříně, rádi se postaráme i o odpojení praček, sušiček, myček a další elektroniky, ke které je potřeba odborná montáž. Samozřejmostí je i zapojení na cílovém místě, pokud je k danému spotřebiči vše již připraveno.

5.
Nepřetěžujte stěhovací krabice

Každá stěhovací krabice má určitou nosnost. Pokud naplníte krabici a její obsah nebude nic jiného než knihy až po okraj, je dost pravděpodobné, že se v průběhu stěhování rozpadne a obsah bude zbytečně poničen. Doporučujeme knihy vyskládat maximálně do poloviny stěhovací krabice a do druhé poloviny například uložit polštáře, deky, nebo cokoli lehkého a nezničitelného. Sklenice, hrnky, a vše co by mohlo přijít k újmě, obalte do bublinkové fólie, případně do několika vrstev papíru a NEskládejte jej do několika vrstev na sebe. Pokud nechcete platit za větší nebo další přistavené auto, snažte se stěhovací krabice nepřeplňovat tak, aby byly stohovatelné a daly se ve voze skládat na sebe. Díky tomu, se v autě bude šetřit místo.

Krabice lze označit například lepenkou křehké, těžké či jinou, kterou Vám na přání zapůjčíme. Také lze rozdělit stěhovací krabice dle jejich umístění, např. obývací pokoj, koupelna apod. díky tomu naši pracovníci budou vědět, kam krabice umístit bez toho, aby jste je museli zbytečně přemísťovat.

Všechny osobní věci, notebooky ukládejte do krabic a myslete na to, že přijdou do našich vozů až jako poslední. Nezapomeňte si také uložit do kapsy, či batohu klíče od nového bydlení.