Krabice na stěhování

V článku stěhovací krabice se můžete dočíst velkou řadu praktických rad, jakým způsobem si počínat při stěhování a jaké krabice je vhodné použít. Každá krabice na stěhování není vhodná. V tomto článku si ukážeme několik typů krabic na stěhování, se kterými si nejčastěji setkáte. Samozřejmě pro ty, kdo se rozhodli stěhovat s námi, mají stěhovací krabice zdarma a náš technik se postará i vhodné typy krabic na stěhování. Přesto si ale musíme zrekapitulovat několik důležitých poznatků. Za krabici na stěhování, lze považovat jen tu, která má minimálně stěny z trojvrstvého kartonu. Čím více vrstev, tím kvalitnější krabice na stěhování a logicky i vyšší nosnost krabice i cena.


Klopové krabice na stěhování

Vůbec ten nejrozšířenější typ krabic, se kterým se setkal zaručeně každý. Tyhle krabice do přepravních a nákladních služeb patří, tak jako červená barva ke Coca-Cole. Jsou to klasické krabice, ve kterých je zabalena drtivá většina všeho zboží. Jako krabice na stěhování jsou vhodné krabice z třívrstvého nebo pětivrstvého kartonu.


Kartonové poštovní krabice

Tento typ krabic slouží primárně k tomu, aby odesílatel ušetřil na poštovném. V praxi tak můžete poslat jeden větší balíček místo několika, tudíž úspora je efektivní. Během stěhování se ale také používají na roztřídění volných dokumentů. Z naší zkušenosti víme, že spousta lidí tyto krabice používá i na úschovu důležitých listin.


Přepravní boxy

Velmi rozšířený typ krabic na stěhování, od klopové krabice se liší tím, že se uzavírá jedním víkem. Tudíž případná manipulace je o něco pohodlnější. Důležité však je mít tuto krabici naplněnou až po okraj, protože jsou náchylnější k deformaci a hrozí tak proražení víka a případné poškození věcí uvnitř.


Rozměry krabic na stěhování

Rozměry krabic jsou samozřejmě různé. Na něco se hodí menší krabice na stěhování a na něco zase větší. Za zlatý standart a univerzální rozměry lze považovat rozměry 500x300x300.