Stěhovací krabice

Pokud se rozhodnete pro stěhování a využijete naše stěhovací služby, tak tento problém pro vás odpadá, protože stěhovací krabice poskytujeme zdarma a doručíme vám je s bezpečným časovým náskokem několik dní předem. Přesto i pro vás je zde několik užitečných rad a tipů.


Krabice na stěhování, jsou nezbytnou součástí každého stěhování. Z pravidla sem tam nějakou tu krabici doma máte, většinou to jsou zbylé obaly nějakých výrobků, nebo obyčejné přenosky, které také mohou dobře posloužit svému účelu. Tyto krabice jsou vhodné na balení drobných předmětů. Jejich nevýhodou je, že tloušťka stěn je příliš tenká, mají tak nižší nosnost a současně neposkytují přílišnou ochranu před mechanickým poškozením během stěhování. Tento defekt lze jednoduše vyřešit kvalitní podestýlkou a vystláním stěn z novin a pečlivým zabalením předmětů. Jako stěhovací krabice, lze dobře využít i krabice ze supermarketů, kde z pravidla nemají žádný problém s tím, vám prázdné krabice po ovoci a dalších potravinách poskytnout a zcela zdarma vydat. I v tomto případě je nutné brát ohled na jejich nosnost a tloušťku stěn. Obecně doporučujeme do podobných "improvizovaných stěhovacích krabic" balit věci, které jsou i odolnější.


Cena krabice na stěhování

Pokud se rozhodnete pro vlastní koupi, tak počítejte s tím, že cena jedné krabice na stěhování se pohybuje v řádu desítek korun, v průměrných hodnotách od 35 - 48,-kč za kus, nikdo vám pouze jednu takovou krabici neprodá. Často se prodávají minimálně po 10ti až 30ti kusech. Tudíž se průměrná celková cena za krabice na stěhování pohybuje v řádech několika stovek korun. Přibližně 500,- až 1.500,- a k tomu je třeba ještě započíst cenu za dopravu 100,-kč - 130,-kč. S námi naši klienti dostávají stěhovací krabice zdarma a to z toho důvodu, že při vysokých odběrech, se pochopitelně razantně mění i jejich cena. Při stěhování bytu, nebo domácnosti, se tak vlastní koupě stěhovacích krabic může stát nezanedbatelným nákladem, v přepočtu cena/kus, celkové výši klidně i nad 1.000,-kč.


Jaké stěhovací krabice koupit?

Zvažujete-li, jaké krabice si koupit, je dobré mít na paměti několik pravidel. Čímž tlustější stěny kartonových krabic, tím i vyšší nosnost a ochrana stěhovaných věcí před jejich poškozením. Za kvalitní a dostatečné krabice na stěhování lze považovat ty, které mají pětivrstvé kartonové stěny. Důležité jsou i rozměry samotných krabic, vždy je mějte na paměti a zohledňujte celkový objem a velikost vašich věcí, které budete stěhovat.